almanya eğitim almanya eğitim
almanya
almanya eğitim
LiveZilla Live Help
almanya eğitim

Untitled Document

Almanya Hakkında

Almanya'nın nüfusu 83 milyon civarındadır. Bu nüfusun yaklaşık 5 milyonunu ülkede çalışan yabancı işçiler, yabancı işçilerin çoğunluğunu da  teşkil eder.almanya haritası Almanya'da nüfus artış oranı çok azdır. Buna rağmen nüfusun yoğunluğu bakımından Avrupa'da km2 başına 222 kişi ile birinci sırayı alır. Nüfusun büyük bir kısmı endüstri merkezi olan Ruhr Havzasında yaşar. Almanya tamamen denecek kadar şehirleşmiştir.

EĞİTİM
Almanlar bilime , eğitime büyük önem veren bir millettir. Bugün Almanya'nın her tarafında eğitim ve öğretim parasız olarak gerçekleştirilmektedir. Eğitim ve öğretim, çağdaş tekniğe dayalı araç ve gereçlerle donatılmış, uygulamalı metodlarla yapılır. Ülkede 6-18 yaş arasında öğrenim mecburidir. Bütün öğrenciler önce 4 senelik temel okullara giderler. Bundan sonra ya temel okulun devamı kabul edilen 5 yıllık esas okula, ya 6 yıllık ortaokula veya 9 yıllık lise arasında seçim yaparlar. Esas okulu bitirenler umumiyetle 3 yıllık mesleki okullara da giderek meslek sahibi olurlar. Ölçülen yıllık ortalama sıcaklık 9 Celcius Grad

Almanya haritası

İKLİM
Almanya'nın geneli, nemli batı rüzgarlarının üstünlük kurduğu ılımlı almanya iklimbir iklime sahiptir. İklim; Gulf Stream'in etkisi altındaki Kuzey Atlantik Akıntıları tarafından etkilenmektedir. Bu ısıtıcı sular, Kuzey Denizi sınırlarındaki Jutland Yarımadası ve Ren Bölgesi dahil olmak üzere birçok bölgeyi etkilemektedir. Sonuç olarak kuzeybatı ve kuzey bölgelerinde iklim okyanusal iklimdir; yağış yaz boyunca maksimuma çıkmak üzere her dönem sürer.
ULAŞIM

Şehirlerarası ulaşımda otoyollardan ziyade trenyolları daha çok almanya ulaşımkullanılmaktadır. Bunun başlıca sebeplerinden birisi trenyolu ağının hemen hemen en ücra denecek yerlere kadar ulaşması ve arabaya göre hem zaman açısından hemde maddi açıdan cazip olmasındandır.
SAĞLIK

Almanya'da yaşayan herkes sağlık sigortası yaptırmak zorundadırsaglık. Şayet sigortanız yok ise ne vize nede okullara kayıt yaptırabilirsiz. 2, 3 ay üst üste aidatınızı ödememeniz demek eğitim hayatınızın son bulmasına sebep olabilir. Almanya bu konuda çok hassasdır. Ancak bu şekilde olması öğrenci adaylarının lehinedir.